JAK PRACUJEME

DREAM BUILD LIVE

Určitě znáte ten pocit, když Vám někdo argumentuje, že daná situace nejde vyřešit jinak, protože se to tak běžně dělá, protože je dotyčný zvyklý takhle pracovat nebo protože je to prostě normální. Každý z nás zažíval ve své praxi podobné situace velmi často, proto jsme se rozhodli spojit síly a ukázat, že to jde lépe.

PŘÍPADOVÉ STUDIE

NÁSTAVBA A PŘÍSTAVBA CHATY

Proměna venkovské chaty k nepoznání |

Hlavní přání našich klientů spočívalo v přeměně malé zahradní chatky na celoročně obyvatelný dům. Při návrhu jsme museli respektovat omezení daná lokalitou, a tak na původní chatě vznikla dřevěná nástavba se sedlovou střechou. I při zachování terasy se nám pomocí přístavby povedlo zvětšit objem původního obydlí téměř třikrát a také do stavby zanést veškeré prvky, které si klienti přáli. Nový dům působí moderně, ale zároveň díky použití dřeva v exteriéru i interiéru skvěle zapadá do svého okolí.

INTERIÉR BYTU – ARCHITEKTONICKÁ STUDIE

Nový interiér, který reflektuje potřeby svých majitelů |

Byt velikostí ani skladbou místností neodpovídal potřebám rozrůstající se rodiny, a tak jsme velmi radikálně změnili celé jeho uspořádání. Z původní kuchyně jsme vytvořili dva oddělené dětské pokoje, a společenské jádro naopak přesunuli do největší místnosti. Kromě designových změn jsme se zaměřili také na řešení technických nedostatků, a tak jsme například zavedli systém řízeného větrání s rekuperací. Celá rodina se tak nyní může těšit z kvalitního vnitřního prostředí.

INTERIÉR BYTU – PROJEKT INTERIÉRU

Změna dispozičního řešení bytu pro 5ti člennou rodinu |

Rekonstrukce má za úkol proměnit nevyhovující dispoziční řešení bytu 4+kk. Klienti si přáli samostatné WC a co nejvíce úložných prostor. Kuchyň a obývací pokoj jsme navrhli propojit do jednoho prostoru s velkým jídelním stolem. V ložnici vznikne koutek pro práci z domova. Kvůli zamezení hluku se do ložnice přidá akustická izolace. Další změnou bude oddělení WC od koupelny se sprchovým koutem.

RODINNÝ DŮM V MĚCHENICÍCH – ARCHITEKTONICKÁ STUDIE

I z nepraktického domu se zásahem architekta může stát příjemné obydlí |

Rodinný dům sice nabízel velké prostory k obývání, ale majitelé se v něm díky jeho dispozicím necítili příliš dobře. Důraz jsme při rekonstrukci kladli hlavně na vytvoření dvou bytových jednotek, které by byly co nejvíce propojené s přilehlou zahradou. Výsledkem architektonické studie se všechna patra stala snadněji dostupná z různých výškových úrovní. Celkovému zapuštění domu do terénu a jeho splynutí s pozemkem nyní napomáhá také důmyslně navržená zahrada, na jejímž návrhu i realizaci jsme spolupracovali se zahradním architektem.

NAPIŠTE NÁM

Rádi byste s někým probrali své nápady na rekonstrukci? Nebo hledáte někoho, kdo vám nabídne nový pohled na váš projekt a vnese do něj svěží vítr? Dejte nám o sobě vědět a my se vám při nejbližší příležitosti ozveme.

Prohlédněte si další naše realizace.