Project Description

REKONSTRUKCE BYTU NA LETNÉ PRO ROZRŮSTAJÍCÍ SE RODINU

Pro své vysněné bydlení klienti toužili po moderním, čistém a jednoduchém interiéru. V klasickém činžovním domě ve Veverkově ulici jsme navrhli rekonstrukci, která odrážela jejich požadavky na městský styl života, ale zároveň počítala s jednou zásadní životní změnou, která na ně měla již brzy čekat v porodnici…

Za tento interiér jsme získali ocenění BIG SEE Interior Design Award 2023 Winner.

Místo stavby: Letná, Praha 7
Plocha bytu: 83,1 m²
Dispozice: 3+KK
Konstrukce: zděná
Studie: 2020
Realizace: 2020-2021

PŘÍBĚH PROJEKTU

Když vám klient věří, jde všechno snáz

Architektonickou studii k tomuto projektu připravovaly architektky studia 2MAD Hanka Novotná a Tereza Pecárová. Klientům se jako inspirace líbila Hančina rekonstrukce bytu v Havanské ulici, kde našli inspiraci nejen v barevné tonalitě interiéru, ale také v použití kvalitních materiálů a designových doplňků. 

Hanka ke svému návrhu říká: „Klienti neměli moc specifických požadavků a hlavně nám důvěřovali. Za nás ideální spolupráce.” 

Jednotlivé prvky interiéru

Hlavní dispoziční úprava spočívala v propojení původního kuchyňského koutu s obývacím pokojem. Propojení dosáhli díky vybourání dělicí stěny, zůstal pouze nosný sloup. Kuchyňský ostrůvek a na něj navazující jídelní sezení s lavicí nově tvoří centrální bod hlavního prostoru. Další změnou vůči původnímu návrhu developera bylo otočení sezení v obývacím pokoji. Dispozice místnosti vybízela k umístění rohové sedačky pod okna, tak to ale nechtěli. Zvolili sedačku jednoduchou a umístili ji obráceně, tedy tak, aby z ní byla vidět obě okna.

Materiálově je byt navržen velice čistě – dřevo v přírodním tónu a barevná paleta v odstínech bílé, černé a šedé. Důležitou roli hraje dřevěná masivní podlaha z tradičních parket, moderní vzhled jim dodává způsob pokládky, takzvaný francouzský stromeček.

Zajímavým prvkem je šatní skříň v ložnici klientů, která v sobě skrývá dveře do koupelny. Koupelna je přes nábytkovou skříň propojená s technickou místnosti, kde je pračka se sušičkou. Skříň je přístupná z obou místností, což zjednodušilo proces přemísťování prádla mezi koupelnou a prádelnou.

Miminko nepočká…

I když bylo jedním z přání klientů stihnout celou rekonstrukci ještě do příchodu miminka, vzhledem k okolnostem se to nepodařilo. „V těchto starých bytech nenajdete jediný pravý úhel ani rovnou zeď, takže spoléháte na šikovné truhláře. A ti naši byli opravdu skvělí. Bohužel se protáhla i pokládka parket, ale výsledek rozhodně stojí za to. Celému prostoru včetně kuchyňského koutu vládne krásná dřevěná podlaha z masivu v pokládce do seříznutého stromečku,” komentuje Hanka.

Největší rychlost projekt nabral právě ve chvíli, když se dokončila podlaha. Do interiéru začaly od majitelů přibývat krásné věci i nábytek. V průběhu celého procesu se perfektně naladili na vlnu našeho návrhu a vybírali doplňky a detaily do interiéru tak, jak bychom je vybrali i my sami.

Jak se v novém bytě bydlí?

Klienti byli z výsledku nadšení a v závěru ho komentovali se slovy: „Vypadá to super. Dokonce jsme se trochu divili, jestli tady opravdu bydlíme.”