RODINNÉ DOMY

Rekonstrukce domu | novostavba domu | interiér domu | investiční domy | developerské projekty domů |

Jako architekti rodinných domů se specializujeme na novostavby, rekonstrukce domů i návrhy a zařízení celých interiérů. Naše práce začíná vyslechnutím vašich přání a končí předáním klíčů k vaší vysněné nemovitosti. U celé realizace klademe důraz na to, aby byl výsledek nejen v souladu s tím, co si přejete teď, ale také s tím, jak plánujete žít třeba za dvacet let.

Hledáte ideálního partnera pro splnění vašeho snu? Naše architektonické studio je tu pro vás v každé etapě vašeho projektu. Pomůžeme vám najít vhodnou nemovitost nebo pozemek. Zjistíme, kde se nachází slabá místa a kde naopak můžeme víc popustit uzdu fantazii. Na základě společné diskuze potom vytvoříme studii, kterou odborně zrealizujeme včetně celé stavby a kolaudace.

CO VÁM MŮŽEME NABÍDNOUT?

V projektech, které realizujeme, nám záleží na užitné hodnotě, jednoduchosti a udržitelnosti. I proto navrhujeme osobité stavby na míru vašemu vkusu, které v ideálním případě tyto trendy sledují.

REKONSTRUKCE VAŠÍ NEMOVITOSTI

U rekonstrukce se zaměříme na to, aby vám vyhovovaly dispozice všech místností a jejich využití. Navrhneme, jak bychom mohli upravit již zastavěnou plochu nebo kde si můžeme dovolit ji navíc i rozšířit. Zaměříme se také na úpravy okolního terénu, aby byl váš dům dobře přístupný a fungoval na míru všem vašim potřebám.

KLASICKÉ DOMY I POLYFUNKČNÍ OBJEKTY

Navrhujeme rodinné i komerční stavby v různých oblastech i terénech. Naše stavby jsou nízkoenergetické až pasivní, navazují na okolní prostředí a přizpůsobují se nejen vašim přáním, ale i vašemu rozpočtu. Kombinujeme různé stavební materiály i techniky, snažíme se čerpat z lokálních zdrojů a vše navrhujeme tak, aby i jednoduchá stavba nesla zajímavý charakter.

MODERNÍ DŘEVOSTAVBY

Pokud toužíte po maximálním souzněním s přírodou, rádi vám navrhneme a vyrobíme vizuálně propracovanou moderní dřevostavbu, která co nejvíc vyzdvihuje přirozenou krásu dřeva a která ho využívá nejen pro nosné konstrukce, ale i pro ty pohledové. Technologicky se nemusíte bát žádných kompromisů, moderní dřevostavby nabízí maximální komfort a zároveň udržitelný způsob bydlení.

INVESTIČNÍ NEMOVITOSTI

Při navrhování domů a budov vždy myslíme hlavně na to, kdo bude výsledné prostory užívat. U investičních nemovitostí vám pomůžeme zrealizovat nejvhodnější stavbu pro nové nájemníky, ale také s vámi v případě potřeby vybrat nejvhodnější pozemek pro zvolený záměr. 

PROČ SI VYBRAT PRÁVĚ NÁS?

Jsme vždy otevření novým a nápaditým myšlenkám a rádi se pokusíme realizovat všechny vaše sny, nebo alespoň najít nejlepší možnou cestu k jejich naplnění. Na druhou stranu máme dostatek zkušeností a odvahy říct ne věcem, které jsme již v minulosti vyzkoušeli a víme, že nebudou fungovat.

Kromě rekonstrukce nebo stavby vaší nemovitosti vám pomůžeme navrhnout i celý interiér, aby fungoval v souladu s celou stavbou a abyste se v něm cítili dobře a pohodlně každý den. Stavbu vám rádi dodáme i v základním stavu (Shell & Core), pokud se jedná o investiční nemovitost.

POSOUVÁME HRANICE VAŠICH PŘEDSTAV

Během našich úvodních setkání vám pomůžeme najít skutečnou podstatu vašich potřeb a zformulovat jasné zadání. Na základě společné diskuse pak vytvoříme studii, podle které spolu s dalšími odborníky zpracujeme projektovou dokumentaci pro stavební povolení a zařídíme vše potřebné.
V úvodní fázi a s námi sice strávíte více času, ale budete mít jistotu, že výsledek bude odpovídat vašim požadavkům do posledního detailu, a že celá stavba bude probíhat podle daného časového harmonogramu a bez problémů.

Jsme nejen architekti rodinných domů

Jako architekti a projektanti rozumíme nejen vizuální, ale i technické stránce věci. Máte tak jistotu, že stavba bude splňovat i nejpřísnější technologické požadavky a že vám vydrží ve skvělém stavu desítky let.

Dáváme vašim snům jasný tvar

I poměrně abstraktní přání umíme přenést na papír a dát jim konkrétní podobu. V průběhu stavby pak hlídáme, aby každý detail vznikl přesně tak, jak jsme se na něm spolu s vámi domluvili.

Zakládáme si na vzájemném respektu a důvěře

Je pro nás důležité, aby výsledek odpovídal tomu, co jsme společně navrhli v projektu. I proto hlídáme celý průběh stavby a ručíme za to, že finální stavba bude bezchybná.

Nebojíme se velkých výzev

Naši spokojení klienti představují hnací motor, který nás pořád posouvá dál. Sledujeme trendy v oblasti výstavby, studujeme nové technologie a rozšiřujeme portfolio našich činností, abychom s vámi mohli realizovat i ty nejnáročnější nápady.

REALIZOVANÉ DOMY PRO NAŠE KLIENTY

Rekonstrukce rodinného domu v Klecanech

U této rekonstrukce jsme potřebovali nejdřív navrátit nemovitost do původního stavu, a pak ji celou vylepšit a zmodernizovat. Předešlí majitelé na dům přidali mnoho nesourodých přístaveb, kvůli kterým již jen málokdo mohl vidět, jak architektonicky čisté dílo se pod nimi skrývá.

Po očištění celé budovy jsme změnili dispozice a terén v okolí stavby tak, aby vznikla designově propracovaná budova s vyladěnými detaily. Kromě toho, že se v celém domě nyní o poznání snadněji žije, celá rekonstrukce také přispěla ke zlepšení vnitřních podmínek a přinesla významné úspory energií na celý provoz domácnosti.

Dům na skále

V tomto projektu jsme našim klientům dali možnost využít jejich náročný pozemek, kde se nachází velká skála. Aby zde mohli žít ve svém vysněném domě a zároveň se splnilo jejich přání maximálně využít dřeva jak v interiéru, tak exteriéru, navrhli jsme postavit moderní dřevostavbu. 

Finální konstrukce funguje na bázi lehkého dřevěného skeletu, který přímo dosedá na povrch skály. To představovalo nejen technologickou výzvu z hlediska umístění nemovitosti, ale také pro navezení potřebných materiálů. Výsledný dům nakonec splnil všechna očekávání a nabízí velmi moderní bydlení s jedinečnými výhledy do okolní hornaté krajiny.

ŘEKLI O NÁS

„Jirka mi pomohl zrekonstruovat a dostavět dům. Má úžasný přístup. Vždy pomůže, navrhuje varianty a vidí věci o několik kroků dopředu. Jeho vstřícnost a pečlivost jsem mnohokrát ocenil, když na sebe navazovaly jednotlivé profese a slyšel jsem od dodavatelů: „za to já nemůžu“ nebo „to má dělat ta druhá firma“. Stavba mě s Jirkou bavila a díky němu jsem se nezařadil mezi kamarády, kteří na stavbu svého domu vzpomínají jen negativně. Pomohl mi s 2MAD od A do Z. Jeho služby mě stály peníze, ale myslím, že víc jsem ušetřil na vícepracech dodavatelů a získal jistotu, že jsem postavil kvalitní dům, který mi nebude padat na hlavu. Díky!“

Milan Mahovský

„2 MAD Proměnili náš koncepčně a dispozičně zastaralý bungalov v úplně nový domov. Původně zamýšlená přístavba 2. patra nakonec přešla v kompletní rekonstrukci. To, co nám na začátku přišlo nemožné, tedy s minimálními zásahy změnit i dispozici přízemí a proměnit ji v moderní světlý koncept, nebyla pro 2MAD žádná překážka. Paní arch. Veronika Adámková neúnavně a zároveň s naprostou lehkostí vymýšlela nové a nové varianty až jsme našli tu pravou. V začátcích našeho záměru jsme požádali i jiné architektonické firmy až nakonec naštěstí narazili na 2MAD a celkový dojem nelze srovnat. 2MAD svoji pracovitostí a profesionalitou nemají konkurenci. Vše probíhá nenásilně, maximálně vstřícně, lidsky, ale zároveň naprosto profesionálně. Byli jsme v časovém presu abychom stihli odkrytí a zakrytí domu před nástupem podzimu a 2MAD nám vyšli maximálně vstříc. Byla nám zpracována architektonická studie a později kompletní dokumentace pro ohlášeni stavby, která byla velice detailní. S ohlášením nebyl žádný problém, vyřídili za nás vše a byli jsme překvapeni jak hladce a rychle. V samotné stavbě se pak ukázalo, že projekt byl bez chyby a vše bylo perfektně navrženo. Jsme 2MAD moc vděčni a jestli budeme někdy v budoucnu ještě stavět tak jedině s nimi.“

Manželé Jiřáčkovi

NAPIŠTE NÁM

Rádi byste s někým probrali své nápady na svůj nový dům nebo rekonstrukci? Dejte nám o sobě vědět a my se vám při nejbližší příležitosti ozveme.

Prohlédněte si další služby, které nabízíme.