Project Description

INTERIÉR BYTU PRAHA

Majitelé se zamilovali do bytu na Smíchově nejen kvůli lokalitě, ale i celkovému stylu rekonstrukce domu, která citlivě propojila historické prvky s moderním pojetím. Ve stejném duchu nám zadali i návrh interiéru. Víc o projektu v příběhu níže.

Za tento interiér jsme získali ocenění German Design Award 2024!

Místo stavby: Praha 5 Smíchov
Plocha bytu: 57,72 m²
Dispozice: 3 + KK
Studie: 2020
Realizace: 2020-21

PŘÍBĚH PROJEKTU

Malý byt, velká radost

Dokonce dvojnásobná radost. Proč? Protože jsme tenhle byt řešili dvakrát: nejdřív společně s developerem, podívejte se na case study vzorového bytu v Grafické ulici, a pak s mladou rodinou, která si ho vybrala jako svůj nový domov.

Před pěti lety nás oslovil majitel celého městského domu se záměrem ho zrekonstruovat a pak po jednotlivých bytech prodat. Dům byl z roku 1914, historické prvky na něm byly ještě celkem zachovalé, takže zadání ideál. Naším návrhem jsme se rozhodli vyzdvihnout ducha starých časů a zároveň ho zasadit do soudobého pojetí interiéru. Což znamenalo především kombinaci dřevěného a bílého nábytku, místy doplněnou sklem. Pro investora jsme vytvořili vzorový byt a kompletní materiály pro jeho prezentaci, včetně 3D vizualizace.

Z periferie na Smíchov

A právě na základě vizualizací a prostorově efektivní dispozice si nás před třemi lety našli noví majitelé jednoho z bytů. Bydleli za Prahou a už měli dost dojíždění i života na okraji města. Táhla je atmosféra Smíchova a kombinace starého s novým jim byla bytostně blízká, což je vidět i na fotkách. Protože většinu volného času i víkendů tráví sportem a na cestách, hledali byt, který je nebude svou velikostí zatěžovat, a zároveň bude dostatečným zázemím pro dny v Praze.

Když byt koupili, byly hotové podlahy, příčky a koupelna – podle našeho návrhu vzorové jednotky. Pomohli jsme jim na míru vytvořit celý interiér, jednak abychom využili plochu bytu na maximum, nenápadně zakomponovali potřebné úložné prostory a zároveň abychom ještě víc dali prostor jejich lásce ke starým prvkům v moderním interiéru. Sami už měli vytipované poklady z bazarů a půd, jen si na některé kousky museli pěkně počkat. Trpělivost se jim každopádně vyplatila!

Návrh bytu pro milovníky cyklistiky, knih a cestování

Celý interiér jsme navrhli na přání klientů v tlumených odstínech a kvalitním materiálovém provedení – březová překližka skvěle funguje s dubovými parketami, betonovou stěrkou i ocelí. Moderní nábytek krásně doplňují historické kousky svítidel (už jste někdy byli v obchůdku Halabala?) a židlí Ton. Okna měkce rámují závěsy z ateliéru Orsei – děkujeme.

Jak se vám tento byt líbí? Přáli byste si také vytvořit bydlení, ve kterém se budete cítit skvěle? Kontaktujte nás!