Rozhodli jste se pro stavbu domu? Pokud jste si pro realizaci vybrali architekta, neváhejte ho požádat také o návrh interiéru. Už nyní si asi představujete, jak budou jednotlivé pokoje vypadat a s pomocí architekta získáte snadný způsob, jak z každé místnosti vytěžit maximum. Co všechno vám takový architekt navíc nabídne v porovnání s bytovým designérem?

 

netypický tvar místností vyžaduje nábytek na míru

Architekt si hravě poradí i s atypickými prostory.

 

Vše můžete vidět již v začátku realizace

Při spolupráci s architektem můžete výsledné prostory vidět již ve fázi návrhu domu. K tomu slouží architektonická studie nebo 3D model v některém z programů. U nás používáme 3D software s exportem do BIMx. Ten nám umožňuje si novým domovem a návrhem interiéru s našimi klienty projít a učinit s nimi všechna důležitá rozhodnutí ještě před zahájením stavby. Na modelu hned vidí, jak budou prostory a materiály vypadat v různém osvětlení, jak nejlépe rozmístí spotřebiče nebo kde by měli mít rozvody elektřiny. Pokud chtějí něco změnit, vše společně zvládneme upravit na několik kliknutí.

3D vizualizace návrhu interiéru

Díky modernímu softwaru vidíte celý projekt v realistickém provedení ještě před zahájením stavby.

Architekt s vámi bude řešit detaily ohledně každé místnosti již během návrhu vašeho domova. Některá rozhodnutí se vám v této fázi možná budou zdát předčasná, ale právě díky nim na konci ušetříte mnoho času a peněz. I z toho důvodu se vyplatí si již v úvodu říct, jestli chcete vanu nebo sprchový kout, jaký význam pro vás má umístění televize nebo krbu v obývacím pokoji nebo které materiály pro vás budou z dlouhodobého hlediska nejvhodnější.

upravte si dispozice bytu

V bytě si můžete dopřát například saunu, velkou šatnu na míru nebo atypickou kuchyni.

Architekt vám poskytne komplexní řešení včetně návrhu interiéru

Čas, který s architektem strávíte na začátku projektu, se vám později vrátí, protože s vašimi představami nebudete muset seznamovat dalšího odborníka. Bytovému designérovi navíc často nezbývá nic jiného, než napasovat vybavení do existujících prostor a věnovat se pouze jejich dekorování.

Architekt má již od začátku projektu nepopsatelnou výhodu, a tak si může dovolit přemýšlet velkoryseji. Od začátku projektu ví, co se vám líbí, jak trávíte svůj volný čas a co od svého bydlení očekáváte. Proto při návrhu celého domu zohledňuje i to, jakou budoucnost plánujete.

plánujte si interiér s architektem

Interiér ve starém činžovním domě se “schovanou” koupelnou, vestavěnou kuchyní a rozsáhlými úložnými prostory.

Při spolupráci s architektem se také snáz můžete rozhodnout pro řešení celého vybavení interiéru na míru. To vám v domě ušetří místo a dá vám to možnosti, které byste jinak neměli. Architekt vám může navrhnout například kuchyňskou linku v nestandardní výšce, zakomponovat do interiéru akustické prvky nebo navrhnout designový systém vytápění v celém domě. S jeho pomocí můžete také minimalizovat plochy, na kterých se usazuje prach nebo vybrat materiály, které jsou více odolné proti požáru nebo na sobě nezanechávají otisky prstů.

V menších prostorech se vám bude hodit možnost zabudovaného nábytku, víceúčelový nábytek nebo řešení chytré domácnosti, kdy už dopředu budete počítat s tím, co vše chcete ovládat přes mobilní aplikaci.

Interiér jako nedílná součást architektury

V 2MAD klademe důraz na to, aby se lidem v jejich bytech a domech dobře bydlelo. V téhle filozofii se odráží nejen struktura bytu, ale také výsledný vzhled, ať už se jedná o novostavbu nebo rekonstrukci. Bydlíte ve funkcionalistické vile, ale vaše srdce tluče pro Orient? Koupili jste si chalupu, ale rustikální styl vám nic neříká? Stavíte nový dům, ale neumíte se rozhodnout, jaký styl pro vás nejlepší? Podívejte, jaké všechny služby nabízíme.

Architekt za vás tyto problémy vyřeší. Těžiště jeho práce spočívá v tom, aby ve svém návrhu zohlednil váš osobní vkus, ve kterém se budete cítit dobře, napasoval ho tak, aby fungoval v rámci celé budovy, ale také mu přidal kus svého osobitého rukopisu. Jsou to totiž právě architekti, kdo umí v případě potřeby navrhnout také odvážná a neotřelá řešení.

Toužíte i vy po domě s návrhem interiéru na míru? Ozvěte se nám a společně můžeme naplánovat, jak vašeho snu co nejlépe dosáhnout.